Skip to the content

7. Przeźrocza Festiwal Filmowy

Bydgoszcz, województwo kujawsko-pomorskie


projekcje online na kultureo.pl w dniach: 23-25.09.2021 

dostęp do filmów dla zalogowanych użytkowników przez 48h od podanej w programie godziny rozpoczęcia seansu
 
  • ilość miejsc ograniczona
  • płatne projekcje  - oznaczone w programie i po kliknięciu w blok filmowy

BŁYSK OKA  - KONKURS

O nagrody jury w konkursie powalczy szesnaście krótkometrażowych filmów dokumentalnych, które zostaną poddane ocenie jury w doborowym składzie: Maciej Cuske, prof. Piotr Zwierzchowski oraz Agnieszka Obszańska. Jury przyzna Grand Prix oraz nagrody za najlepszy montaż i zdjęcia. Widzowie projekcji online w całej Polsce od czwartku do soboty będą mieli możliwość obejrzenia za darmo festiwalowych filmów.

SPOJRZENIE NA WSCHÓD

Jak co roku nasze oczy kierujemy w kierunku naszej wschodniej granicy. Białoruś to temat nam szczególnie bliski i aktualny. „Co będziemy robić jutro” z Maksima Shveda to opowieść o protestach, nadziei, więzieniu i obecnej sytuacji na Białorusi. W tej sekcji festiwalowej spoglądamy także jeszcze dalej na wschód filmem "Wojna sztuk". W ramach międzykulturowego projektu kilkoro artystów z Chin i różnych krajów Europy Zachodniej trafia do stolicy Korei Północnej, by zaprezentować tamtejszym artystom swoje dzieła, a także obejrzeć prace lokalnych twórców. Czy uda im się przekonać północnokoreańskich artystów do sztuki, która w ich kraju nie istnieje?

EKOLOGIKA

Pandemia zwróciła nasze oczy na stan naszej planety. Tegoroczne Przeźrocza organizujemy pod hasłem „kino z klimatem” a w ramach projekcji online zapraszamy do obejrzenia filmu "Nature is my homeland" (tylko w specjalnej wersji z audiodeskrypcją).
 
Zapraszamy na tegoroczne Przeźrocza na kultureo.pl!

Nie znaleziono.